wtorek, 1 lutego 2011

Garderoba

Garderoba

Autorem artykułu jest Dagmara



Garderoba jest osobnym pomieszczeniem, w którym możemy się przebierać i przechowywać w czystości pościel i nasze ubrania. Dla niektórych jest marzeniem a inni nie mogą sobie wyobrazić, aby jej nie było.

garderoba

Funkcjonalność garderoby to nie tylko jej wielkość i umiejętne rozplanowanie półek czy drążków do zawieszania ubrań. Liczy się również i to gdzie ona się znajduje. Najczęściej garderoba znajduje się koło sypialni, lecz i są takie, do których jest dostęp tylko z korytarza. Są to garderoby, które zostały zaadaptowane z innego pomieszczenia i czasami dzieli je ściana nośna, dlatego nie można przebić do niej osobnego wejścia. Garderoba połączona z sypialnią znajduje się zawsze tam, gdy na samym początku tworzenia projektu domu została uwzględniona. Durze mieszkania również mają wydzielone miejsce na garderobę a nawet w niektórych znajduje się również łazienka. Ergonomia i rozplanowanie wyposażenia garderoby jest bardzo ważne, ponieważ najczęściej korzystają z niej dwie osoby. Zbyt małe zawsze prowadzą do konfliktów, dlatego w mniejszych garderobach odpowiednie zaplanowanie miejsca na ubrania jest najistotniejsza.

1. Liczba półek, szuflad i drążków do zawieszenia ubrania jest istotna a także miejsce na większe gabaryty, które z czasem znajdą się niestety w garderobie. Duża garderoba jest prawie zawsze miejscem, w którym nie tylko się przebieramy, ale również odbywa się tam prasowanie, dlatego należy uwzględnić miejsce na deskę do prasowania.

2. Drążek przeznaczony na ubrania długie należy umieścić na wysokości 1.80 m, aby dół ubrania nie leżał na podłodze. Zawiesimy tam płaszcze lub długie sukienki. Duża garderoba może również posiadać zamykane drzwi do szaf, lecz najczęściej są one otwarte. Właściwe natomiast jest oddzielne zamykane miejsce do zawieszenia długich ubrań, w którym to umieścimy kurtki i zimowe płaszcze.

3. Krótkie ubrania wymagają drążków zamontowanych na wysokości 1.10 m Drążki na krótkie ubrania można zamontować na dwóch poziomach. Długość drążka zależy od jego wytrzymałości. Zbyt długie będą się wyginać, ale i na to jest rada, ponieważ można po środku zastosować podpórkę z ładnym chromowanym zaczepem. Wszystkie drążki do zawieszenia ubrań w garderobie powinny być odsunięte od ściany lub tylnej płyty na odległość minimum 40 cm.

Małe garderoby posiadają układ szafek i półek na jednej ścianie po to, aby zmieściły się w niej dwie osoby. Większe najczęściej mają kształt litery „L” i są podzielone na sektory. Dla kobiety i mężczyzny. Oczywiście cześć dla kobiet jest zawsze większa, chociaż czasami jest odwrotnie. Oczywistym jest również, że damska cześć garderoby musi zawierać więcej półek w tym i wysuwanych a także szuflad do bielizny. Tutaj należy dokładnie z panią domu omówić jej zapotrzebowania. Małe szafki są bardzo potrzebne chociażby do przechowywania biżuterii. Małe szafki lub szufladki są potrzebne nawet po to, aby w garderobie utrzymać ład i porządek. To, co jest bardzo istotne i niejednokrotnie pomijane to odpowiednia wentylacja garderoby. Znajduje się w niej również obuwie oraz okrycia wierzchnie, z których korzystamy rzadziej od innych. Garderobę, której nie możemy wywietrzyć z czasem brzydko pachnie, dlatego wentylacja jest potrzebna.

W sytuacji, gdy zorganizowanie garderoby nie jest możliwe możemy zorganizować we wnęce durzą szafę, która może zastąpić nam garderobę. Niestety szafy w przedpokoju nawet te największe z czasem stają się zbyt małe, ponieważ po pewnym czasie ilość nagromadzonych rzeczy jest oszałamiająca. Do zabudowy nadają się wnęki na poddaszu lub można je wykonać bezpośrednio w sypialni na jednej ścianie.  Dostępne są na rynku moduły, dzięki którym bardzo szybko zabudujemy każdą wnękę, niezależnie od jej kształtu i wymiarów. 

Janiszewska Dagmara

---

Informator poświecony aranżacji wnętrz, nowym stylom i trendom. Serwis "Dekorator" proponuje również Program Partnerski reklamując usługi wykończeniowe usługodawców w Warszawie.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 30 stycznia 2011

Jak zaprojektować męską garderobę?

Jak zaprojektować męską garderobę?

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



Wszyscy wiemy ile nieraz do życzenia pozostawia męska garderoba. Ile problemów nastarcza uporanie się z trzystu tysiącami par porozrzucanych wokoło łóżka skarpetek.

Dlatego w tym artykule pragnę napisać kilka słów o tym w jaki sposób urządzić i zaaranżować męską garderobę by była zarówno praktyczna i funkcjonalna jak również estetyczna.

Najważniejszym punktem aranżacji garderoby jest usystematyzowanie, tematyczne podzielenie garderoby, czyli np. długie bluzki do długich bluzek, natomiast płaszcze do płaszczy. Warto także wcześniej pomierzyć wszystkie długie rzeczy, aby nie okazało się że płaszcz będzie częściowo leżał na ziemi co skutkować może jego pognieceniem.

Bardzo ważnym elementem garderoby jest wentylacja. Dobrze by było aby w garderobie znajdowało się okno. Najprostsza garderoba to niewielkie pomieszczenie wypełnione drążkami i półkami, na których mamy komplet ubrań na co dzień a także od święta. Zaletą aranżowania własnej garderoby jest możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb. Odpowiednio wybrane miejsce zależy od wielkości naszego mieszkania.

W dużych mieszkaniach lub domach nie ma z tym problemu, zazwyczaj przeznaczamy na garderobę osobne pomieszczenia. Wówczas garderoba może być komfortowym pomieszczeniem, wyposażonym w duże lustra, toaletkę i wolną przestrzeń, do swobodnego przebierania.


Może też łączyć w sobie funkcje gospodarcze, wówczas musi znaleźć się tam miejsce na deskę do prasowania. Może też być eleganckim pomieszczeniem - "ubieralnią", gdzie oprócz perfekcyjnie posegregowanej odzieży w eleganckich szafach mamy duże lustra, toaletkę i przede wszystkim przestrzeń, aby móc się tam swobodnie poruszać.

Bardzo przydatnym elementem garderoby okazać się mogą meble modułowe. Półeczki – kratownice pozwolą zaprowadzić idealny porządek i... ustalić „garderobianą hierarchię”. W zasięgu ręki te najważniejsze, ulubione T- shirty, a dalej rzadko noszone ubrania. Mężczyźni w meblach cenią przede wszystkim praktyczny i prosty design. Nawet najbardziej przestronna garderoba czy szafa, aby zagwarantować tak cenioną przez mężczyzn funkcjonalność, nie tylko musi mieć odpowiednie przegródki i półki, ale przede wszystkim wymaga odpowiedniego zaaranżowania.

W dolnej części garderoby sprawdzają się szuflady: górna z przegródkami na spinki do mankietów, spinki do krawata, biżuterię, a niższe na bieliznę. Środkowa dolna część szafy poświęcona jest butom. O ile te, których używamy na co dzień np. do biegania czy wyjścia do sklepu mogą leżeć w szafce w przedpokoju, to te których używamy rzadziej warto odpowiednio zakonserwować i trzymać w garderobie. Ciekawym pomysłem do męskiej garderoby są skrzynio-ławy, na których można usiąść i przechowywać w nich na przykład buty czy urządzenia gospodarcze – odkurzacz itp.

---

T.G.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Magia mebli w stylu rustykalnym

Magia mebli w stylu rustykalnym

Autorem artykułu jest Bartosz Kołakowski



Kuchnie i meble w ogóle w stylu rustykalnym są niezwykle wyraziste. Swojskość i bliskość mebli pozwala nam przenieść się na chwilę w ciągu dnia do oazy spokoju...

Narzucają one zmniejszenie tempa życia, wyciszenie i bardziej entuzjastyczne podejście do wykonywanych w kuchni, codziennych czynności, uprzyjemniając tym samym spędzany w tym pomieszczeniu czas. Miłośnikom tego stylu we wnętrzach przywodzi on na myśl niezmącone, szczęśliwe chwile dzieciństwa lub spokojne wczasy w klimatach śródziemnomorskich.

W odróżnieniu od stylu minimalistycznego, którego zasadniczą cechą jest znalezienie właściwego miejsca dla każdego elementu w kuchni w taki sposób, aby nie był widoczny i nie rzucał się w oczy, w kuchni w stylu rustykalnym większość przedmiotów – chochle, naczynia, pojemniki na przyprawy są na wierzchu i zawsze w zasięgu wzroku. Cechą szczególną takich kuchni jest wykorzystania w możliwie dużym zakresie naturalnych elementów oraz czerpanie inspiracji kolorystycznych i ornamentów z przyrody lub specyficznych dla pewnego obszaru geograficznego architektonicznych niuansów. Styl rustykalny pozwala na utrzymanie stałego związku człowieka z przyrodą oraz jego obcowanie z uproszczoną, chłopską estetyką.

 Funkcjonalne akcesoria meblowe to ważny dodatek, a nawet podstawa mebli kuchennych utrzymanych stylu rustykalnym. Najnowsze trendy sugerują skorzystanie z ciekawych, specjalnych wybarwień uchwytów, gałek, relingów czy podpórek do półek – najbardziej efektowne bywają zwłaszcza akcesoria mosiężne i patynowane. Warto pytać producentów o tego typu rozwiązania – nawet jeśli nie mają ich w podstawowej ofercie, są gotowi wykonać tego typu produkty na zamówienie.

fronty z drewna

Warto też zasugerować projektantowi skorzystanie z nieszablonowych, robionych na zamówienie frontów z naturalnego, surowo ociosanego drewna, gdyż nadają meblom naprawdę niepowtarzalny charakter. Ostatnio dość popularne stało się wykorzystywanie tego typu frontów w meblach w domach wiejskich i działkowych, gdzie doskonale współgrają z klimatem miejsca.

Ciekawym pomysłem jest również wykonanie frontów z tego samego drewna, co stołu i ław w kuchni, a nawet ościeży i drzwi, co daje efekt doskonałej harmonii wnętrza i spójnego stylu.

Cechą charakterystyczną mebli w stylu rustykalnym są pewne niedostatki w wykończeniu – oczywiście wprowadzone przez projektanta jako celowy zabieg. To właśnie najlepsze akcesoria meblowe i ciekawe zabiegi aranżacyjne pozwalają na takie zaakcentowanie najlepszych cech mebli, aby nadawały meblom właściwego dla nich charakteru stale wprowadzając domowników w błogi nastrój. Wystarczy odrzucić sztampowe rozwiązania i pójść za głosem serca. Na rynku akcesoriów meblowych dostępne są produkty, które doskonale spełnią nasze marzenia o meblach jak z wiejskiej, śródziemnomorskiej chatki.

---

Akcesoria firmy Grass przedstawia importer i dystrybutor - Krzywiec Trading Sp.J.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 28 stycznia 2011

Meble kuchenne

Meble kuchenne

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu – przy czym, ze względu na swoją specyfikę, na ogół przebywa w niej więcej niż jedna osoba.

Dodajmy do tego wysoką często wilgotność i temperaturę (związane z przygotowywaniem posiłków), intensywne nasłonecznienie (a co za tym idzie – promieniowanie UV) i sporą szansę na rozlanie wody bądź innych płynów oraz rozsypanie mniej lub bardziej lepkich produktów żywnościowych – a otrzymamy środowisko , które śmiało można nazwać ekstremalnym.

Jakie muszą być meble kuchenne, by skutecznie oprzeć się szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych, pozostając przy tym w pełni funkcjonalnymi i nie rażąc wyglądem przypominającym skrzyżowanie schronu przeciwatomowego z czołgiem?

Po pierwsze – zapomnijmy o najtańszych materiałach. Meble, w których niską cenę uzyskano kosztem jakości bardzo szybko zaczną się psuć. Kiepskiej jakości płyta wiórowa jest wyjątkowo towarzyska - niemal natychmiast przygarnie samotne grzybki, zapewni znakomite warunki do rozwoju insektów, a w ekstremalnych wypadkach po prostu zacznie gnić. Wypaczanie ścianek, odpadanie klamek czy zawiasów, dodatkowi lokatorzy – wszystko to spowoduje konieczność szybkiej wymiany mebli, przez co początkowa „oszczędność” bardzo szybko zmieni się w narastający łańcuch wydatków.

Nie twierdzę oczywiście, że musimy od razu wykorzystać do konstrukcji mebli stopy tytanu i rutenu – i płacić kosmiczne sumy za zakup – ale powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie ich do otoczenia, w którym przyjdzie im funkcjonować. Nowoczesne płyty wiórowe na przykład, mimo stosunkowo niskiej ceny, posiadają wysoką odporność na wilgoć i temperaturę – pod warunkiem jednak starannego wykonania i dobrej laminacji. Jeżeli więc wybieramy tanią ofertę – zwróćmy szczególną uwagę na wykończenie i postarajmy się zebrać opinie od ludzi, którzy już takie meble posiadają.

Zarówno ze względu na długą tradycję, jak i dobre właściwości mechaniczne, najczęściej stosowanym do wyrobu mebli kuchennych materiałem jest drewno. Jest stosunkowo łatwe w obróbce, odporne na uszkodzenia (w zależności, oczywiście, od gatunku), bardzo atrakcyjne wizualnie – a odpowiednio zabezpieczone zniesie praktycznie wszystko, czym może mu zagrozić codzienna eksploatacja kuchni. Do wyboru mamy zarówno gatunki krajowe, jak i coraz popularniejsze drewno egzotyczne – przy czym, dzięki rozwojowi sieci transportu i postępującej globalizacji, to ostatnie często bywa tańsze od rodzimego... Zresztą nie tylko o cenę tutaj chodzi – różnice tak w wyglądzie, jak i we właściwościach mechanicznych są bardzo duże – i niekoniecznie na korzyść gatunków egzotycznych. Bogata oferta i łatwy dostęp do rzetelnych i szczegółowych informacji o poszczególnych odmianach znacząco ułatwiają nam dobranie najodpowiedniejszego do naszych potrzeb.

Kamień – zwłaszcza zaś jego twarde odmiany, takie jak granit – mimo wysokiej ceny posiada wyjątkowo korzystne właściwości: jest bardzo wytrzymały, łatwy w czyszczeniu, odporny na wysoką temperaturę – a przy tym niesamowicie wręcz atrakcyjny. Wykonane z niego blaty dodadzą kuchni klasycznej bądź wykonanej w stylu etnicznym/regionalnym szlachetności i charakteru.

Jeżeli zaś planujemy kuchnię nowoczesną bądź minimalistyczną – dobrym rozwiązaniem będzie wybór mebli wykonanych z metalu, szkła i tworzyw sztucznych. Wykażą się nie tylko wytrzymałością i odpornością – ale i znakomitym dopasowaniem do stylu i wyposażenia kuchni, tworząc z kuchni pomieszczenie wręcz reprezentacyjne.

W ogóle w Polsce wciąż pokutuje przekonanie o tym, że kuchnia jest pomieszczeniem domowym – a przecież wyposażona w dobrej jakości, wygodne i atrakcyjne meble może stać się miejscem spotkań z gośćmi – atmosfera na pewno będzie inna, bardziej swobodna i dynamiczna niż w tradycyjnym salonie...

---

T.G.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

czwartek, 27 stycznia 2011

Jak wykonać szafę wnękową

Jak wykonać szafę wnękową

Autorem artykułu jest PIOTR MUZYKA



Zabudowa wnęki nie jest wcale taka prosta jak mogłoby się wydawać, taką zabudowę można wykonać na kilka sposobów. W tym artykule przedstawię dwa sposoby.

SPOSÓB 1    (Zabudowa bez pleców, ścianek bocznych, sufitu i podłogi):

Jeżeli chcemy wykonać taką zabudowę jak najtańszym kosztem i mamy wymalowane ściany i sufit ,a także ułożoną podłogę to nie ma potrzeby stosować takich elementów jak podłoga ,sufit ,boki i plecy. Zamiast boków, sufitu i podłogi można zastosować listwy na głębokość od 70 do 90 mm- tyle zajmują z głębokości szafy drzwi suwane we wszystkich znanych mi systemach. Całe wnętrze szafy (półki,ścianki dzielące i drążki) można zamocować do istniejących ścian. Jeżeli zabudowa jest dosyć szeroka i chcemy w niej zamocować szuflady lub elementy wysuwane to musimy je rozplanować tak żeby mogły wyjechać- drzwi suwane mają zakładki na szerokość ramiaka.

SPOSÓB 2 (Zabudowa z plecami, ściankami bocznymi, podłogą i sufitem)

Wadą tego sposobu jest wyższa cena za zabudowę. Przy stosowaniu elementów typu plecy, boki, sufit i podłoga należy dobrze sprawdzić piony i poziomy, bo może się okazać że po dokonaniu pomiaru bez sprawdzenia poziomicą docięte elementy będą zbyt duże. W chwili gdy okaże się że mamy krzywe ściany, podłogę lub sufit to musimy zastosować listwy wyrównujące- wiąże się to ze stratą szerokości lub wysokości do zabudowy w zależności od krzywizn.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim sposobie zabudowy wnęki najdrożej wychodzą drzwi suwane, różnice w cenie pomiędzy systemami profili stalowych a systemami aluminiowymi są dość znaczne nawet ok. 50% w cenie drzwi suwanych.
Moim zdaniem aby uniknąć błędów przy pomiarach należy zgłosić się do profesjonalnej firmy,istniejącej na rynku conajmniej od 15 lat, dającej najdłuższą gwarancję na systemy jezdne. Firmy które istnieją od roku lub krócej i nie mają wypracowanej renomy za chwilę mogą przestać istnieć. W chwili gdy nam coś się popsuje możemy ich szukać - tylko gdzie- a wtedy pójdziemy do tych którzy istnieją najdłużej na rynku i będziemy musieli zapłacić za naprawę.

---

mazi20068


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Meble w stylu angielskim?

Meble w stylu angielskim?

Autorem artykułu jest ivona86



Za chwilę dowiesz się czym charakteryzuje się styl angielski w meblarstwie. Jakie cechy charakterystyczne pozwolą Ci stworzyć kuchnię, gabinet czy bibliotekę bazującą na tym jakże pięknym stylu.

Marzysz o meblach prosto z Anglii? Masz dosyć klasycznych czy nowoczesnych mebli, które zawalają każdy salon meblowy. Zależy Ci na oryginalnym klimacie, aby twoja kuchnia nie była banalna lecz zachwycała stylem, klimatem oraz cieszyła oczy Twoje i Twoich gości.

Angielska kuchnia, biurka angielskie lub biblioteki angielskie w Twoim domu to rzecz realna. Na rynku pojawiły się firmy, które oferują produkcję mebli angielskich według własnych oraz wzorów dostarczonych do klientów.

Czym zatem charakteryzuje się styl angielski ?

Przede wszystkim wszystkie meble angielskie tworzone są ręcznie, dbałość o dokładność i precyzje jest podstawą przy produkcji tych mebli. Styl ten charakteryzuje się ręcznie wykonanymi zdobieniami o motywach roślinnych i figuralnych, liści akantu, lwich głów i innych motywów figuralnych . Z jednej strony proste kształty, z drugiej mistrzowska forma rzeźbiona.

Meble w stylu angielskim tworzone są z drewna orzechowego, mahoniu i dębu z pozłacanymi dekoracjami. Biblioteki angielskie, komody, kuchnie, meble gabinetowe utrzymane są nie tylko w tonacji brązu, również w kolorze kremowym, białym, orzechowym i écru. To co najbardziej wpada w oko to kwiatowe desenie, połączone z tkaninami w kwiaty. Kuchnia w stylu angielskim to obowiązkowa na samym środku wyspa z blatem marmurowym, kosze wiklinowe, duży rozłożysty okap, drzwiczki szafek w deseń w kratkę, dużo szafek, szuflad i dodatków. i

Meble angielskie można spokojnie zaliczyć do mebli artystycznych, w których potrzeba dużej dozy kreatywności oraz dobrego smaku. Meble angielskie są polecane dla osób z dużą dozą romantyzmu, i lubiących dawny, trochę folklorystyczny styl.

---

F.H.P.U. Antyk-Styl - meble stylowe oraz angielskie.
www.antyk-styl.eu


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 26 stycznia 2011

Meble Kolonialne Jako Namiastka

Każdy chciałby być Livingstone’em. Ale większość się boi. Dlatego wybiera meble kolonialne, które dają wrażenie, że jest się częścią pozornie minionego świata przygody.

Ci wspaniali mężczyźni na swoich wygodnych fotelach! Te cudowne kobiety przy swoich zdobionych garderobach. Te zgrane rodziny przy wielkich stołach! Z ich telewizorami, laptopami, iPodami i iPadami. Otoczeni sprzętem dzisiejsi mieszczanie tęsknią za czasem, kiedy życie było może mniej komfortowe, ale bardziej emocjonujące. Stawiało wyzwania, wymagało i sprawiało, że każdy dzień był inny.
Tęsknota bezpiecznie zostawiona jest jednak w sferze marzeń. W sferze rzeczywistej znacznie bezpieczniej jest zdobyć fotel, dostać się do pilota i włączyć telewizor. Marzenia z fotela sprawiają jednak, że meble kolonialne znajdują coraz więcej nabywców.

Dla siedzącego przed telewizorem pana domu lub towarzyszącej mu obok pani domu Livingstone, Stanley czy nawet nieznany im Kazimierz Nowak, który w latach trzydziestych przemierzył rowerem Afrykę są postaciami pomnikowymi. Każdy chciałby ze stoickim spokojem zapytać napotkanego w środku dżungli jedynego białego w okolic: Pan Livingstone, jak przypuszczam? Wielu chciałoby wrócić do swojej kwatery i napić się whisky w otoczeniu czarnych służących. Meble kolonialne w salonie są namiastką takiego właśnie życia.

Oczywiście także dziś każdy może podróżować. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się do Maroka i włócząc się od hostelu do hostelu poznawać ten kraj. Nie ma w zasadzie żadnych przeszkód, żeby pojechać do innych krajów uznawanych za egzotyczne na własną rękę i posmakować wyzwania. Być może inne w slumsach Nairobi czy Lagos niż w dżungli w XIX wieku, ale czy mniej wymagającego? Rzecz w tym, że ludzie, którzy kupują meble kolonialne chętnie jeżdżą do ciepłych krajów – na wycieczki zorganizowane, w czasie których prawie nie opuszczają hotelu.

Może też chcą w ten sposób dodać sobie nieco oryginalności. Pokazać znajomym, że plastik to nie oni. Że liczy się coś więcej niż wizyta w centrum handlowym. Tyle, że meble kolonialne stoją w co drugim domu polskich przedstawicieli klasy średniej. Może w co trzecim, co nie zmienia faktu, że z oryginalnością nie ma to wiele wspólnego. To oryginalność niewymagająca wysiłku – wszystko podane jest na tacy, zaprojektowane, ugrzecznione i zabezpieczone. Wybór starych mebli na własną rękę mógłby być jednak ryzykowny. A właśnie ryzyka marzący o podbojach Livingstone’a wspaniali mężczyźni w swoich wspaniałych fotelach boją się najbardziej.

O Autorze
Czasem piszę, czasem czytam, hobbystycznie promuję darmowe programy. W zasadzie co tu więcej pisać?

Źródło: Meble kolonialne jako namiastka - pisarz

Konserwacja Mebli Skórzanych

Meble skórzane są ozdobą każdego pomieszczenia. Aby zachowały swój solidny wygląd jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Regularna konserwacja sprawi, że raz zakupiony komplet będzie nam służył przez długie lata.
Skórzane zestawy wypoczynkowe mają wiele zalet, niestety nie należą do najtańszych. Pielęgnacja tego typu mebli wymaga więcej wysiłku niż czyszczenie zwykłych mebli tapicerowanych. Co najmniej raz w tygodniu należy je dokładnie odkurzyć, np. przy pomocy nawilżonej ściereczki. Podczas odkurzania sofy lub fotela należy zwrócić szczególną uwagę na załomy między oparciem a siedziskiem. Mogą w nich znajdować się resztki jedzenia albo sierść domowych zwierzaków, które koniecznie trzeba usunąć. Jest to pielęgnacja podstawowa.

Oprócz tego meble skórzane muszą być mniej więcej raz na trzy miesiące poddawane gruntownej konserwacji przy użyciu specjalnych preparatów do skóry. Czyszcząc w ten sposób tapicerkę należy zadbać przede wszystkim o miejsca, które mają największą styczność z ludzkim ciałem. Sól zawarta w pocie przesusza skórę, co może w efekcie doprowadzić do jej popękania. Na koniec meble należy przetrzeć woskiem lub kremem zapobiegającym wsiąkaniu wody lub innych płynów (np. alkoholu lub tłuszczu). Dzięki temu uchronimy je przed ewentualnym zaplamieniem.

Dbając w ten sposób o skórzane meble wypoczynkowe nie będziemy zmuszeni do nieplanowanego kupna kolejnego kompletu.

O Autorze
Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

Źródło: Konserwacja mebli skórzanych - el_cerp

Meble Kolonialne


Wszyscy posiadamy indywidualny, niezwykły gust, zarówno, jeżeli chodzi o styl ubierania, jak i wystrój miejsca w którym mieszkamy. Niektórzy wolą meble nowoczesne, o współczesnym wzornictwie, reszta zdecydowanie kocha meble kolonialne, nadające wspaniały wygląd każdemu mieszkaniu. Te niezwykłe meble zawdzięczamy Indiom, Chinom, można je znaleźć w centrach handlowych, które zajmują się sprzedażą takich niepowtarzalnych mebli i akcesoriów meblowych. Co więcej sklepy internetowe nie rzadko prowadzą sprzedaż takich właśnie mebli, jak meble kolonialne, o wspaniałych kształtach i zdobieniach. Te stylowe meble robione na wzór kolonialny, pełne interesujących ornamentów, o bogatym wzornictwie, wzbudzają zainteresowanie nie tylko osób lubiących taki przepych we wnętrzach, ale także ciekawych innej kultury, zwłaszcza tej sprzed lat. W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu mebli, jak meble kolonialne, znajdziemy zarówno komody, najbardziej popularne wśród kupujących, ale także stoły, krzesła, czy najróżniejsze szafeczki i większe szafy na ubrania. Ciekawym uzupełnieniem wyposażenia na przykład gabinetu pana domu może być biurko w stylu kolonialnym, sprowadzone bezpośrednio z Indii. Także niewielka, albo właśnie całkiem sporych rozmiarów skrzynia w tym stylu może całkowicie odmienić wygląd, wydawałoby się całkiem zwyczajnego, pokoju nastolatki. Ostatnio takie skrzynie są bardzo modne, w sklepach oferujących tego typu towar znajdziemy szeroki wybór skrzyń w stylu kolonialnym, robionych z niespotykanych u nas rodzajów drzewa, o interesującej palecie kolorów.

Źródło: Meble kolonialne - smajlo